Proje Ofisi

proje.nisantasi.edu.tr

Avrupa Gönüllü Hizmeti

Ulusal Ajans’ın sunduğu Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı, 17-30 yaşları arası gençlerimizin mezuniyet ve dil yeterliliğine bakılmaksızın 2 ile 12 ay arası Avrupa’da diledikleri bir ülkede gönüllü faaliyetlerinde yer alabilecekleri bir programdır.

Gençlerimiz bu program ile yabancı dil seviyelerini geliştirebilmekte, kültürler arası iletişim yeteneklerini arttırabilmekte ve  hiç tanımadığı yeni bir ortamda çalışarak kazandıkları özgüvenle iş piyasasında seçeneklerini arttırabilmektedir. Gönüllüler bahsedilen olanaklara hiçbir ek ücret ödemeden ulaşabilecek olup, yeme, içme, konaklama, vize, sigorta vs. masrafları Ulusal Ajans tarafından karşılanacaktır. Ayrıca gönüllülere Ulusal Ajansın belirlediği oranda cep harçlığı verilecektir.

AGH başvurusu süresiz olup yıl içerisinde istenilen zamanda AGH akredite kuruluşlara başvuru yapılabilmektedir.

Detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Europass CV oluşturmak için : https://europass.cedefop.europa.eu/tr/documents/curriculum-vitae

Motivasyon Mektubu için : http://avrupagonulluhizmeti.com/motivasyon-mektubu-nasil-yazilir/

  • Öncelikle AGH kuruluşlar veri tabanından (EVS Database) kendinize uygun bir veya birden çok ev sahibi kuruluş belirlemek. ( https://europa.eu/youth/volunteering/evs-organisation_en )
  • Belirlediğiniz kuruluşların faaliyetlerini yine aynı veri tabanı üzerinden incelemek ve size uygun olduğundan emin olmak! Size uygun olmayan bir kuruluşa veya yaşaması sizin için zor olabilecek bir ülkede proje seçmemenizi tavsiye ederiz!
  • Size en uygun proje(leri) ( http://europa.eu/youth/volunteering_tr ) bulduktan sonra e-mail yolu ile başvuru yapmalısınız. Bu başvurunuzda daha önce oluşturduğunuz Europass CV ve Motivasyon Mektubunu kullanacaksınız. Başvuru için kullanacağınız mail adresleri AGH kuruluşlar veri tabanında mevcut.
  • Europass ve CV’ye ek olarak mailde belirtmeniz gereken bir diğer husus da hali hazırda sizi Türkiye’den oraya gönderecek olan kuruluşa yani gönderen kuruluşa sahip olduğunuz bilgisini başvurunuza eklemeniz gerekmektedir. Bu kuruluş (gönderen kuruluş) biz oluyoruz. Başvurunuza aşağıdaki bilgileri aynen kopyalayabilirsiniz. Bu sizin seçilme şansınızı da artıracak bir başvuru şeklidir.

SENDING ORGANISATION

Sending Organisation: Nisantasi University

Contact via: proje@nisantasi.edu.tr

PIC: 949225220 ( http://europa.eu/youth/volunteering/organisation/949225220_en )

Web: www.nisantasi.edu.tr

Twitter: https://twitter.com/NisantasiEdu/

Instagram: https://instagram.com/nisantasiedu/

  • Yukarıdaki bilgilerin yer aldığı, Europass CV’nizin ve Motivasyon Mektubunuzun da var olduğu başvuruları yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey cevap beklemek
  • Eğer ki olumlu bir yanıt alırsanız yapmanız gereken çok daha basit; kabul edildiğinizi belirten epostayı bize iletmelisiniz: proje@nisantasi.edu.tr adresi üzerinden. Biz bundan sonraki süreçte sizi kabul eden kuruluş ile hibe ve diğer detayları görüşüyor olacağız.